A Presearch egy olyan nyílt forráskódú, decentralizált kereső, amely Presearch tokennel jutalmazza meg azokat akik ezen a platformon keresnek az interneten és ezzel is népszerűsítve saját magukat.
Csak maga a GOOGLE rendelkezik a keresők piacának a 77 százalékával, ezzel pedig úgy tudják befolyásolni a kereséseinket ahogyan azt csak akarják.
Azt dobja be a kereső amiből többet keresnek, hiszen ez egy centralizált kereső, pontosan ezért szükség van egy olyan decentralizált keresőre, amely a jutalmakra épül.
Egyből a weboldalon a gyors regisztrációt követően egyből megadhatjuk a kívánt kifejezést, amit keresni szeretnénk és az oldal megkeresi mint a Bing vagy akár a Google.
A különbség csak az, hogy sok lehetőséget beállíthatsz mellé és ráadásul azzal keresel, hogy keresel
Naponta “csak” 8 tokent szerezhetsz, ami 32 keresésből jön össze.
A tokeneket pedig 1000-res Stack-ekben tudod majd pénzé váltani, ami kb napi maximum kereséssel ( amit szerintem napi szinten minimum teljesítesz ) 4 hónap alatt elérhetsz csak azzal, hogy ezen a platformon keresel.
A keresősáv ugyan úgy fest mint a többi keresőnél, viszont itt alul lehetőségek érdekesebbek: itt található három alapértelmezett szolgáltatás, ezekre kattintva lehet majd keresni.
A Presearch logóját választva például megtekinthetitek, milyen szolgáltatásokban található meg a keresett kulcsszó.
Mivel én Csehországban élek és a párom is már érdekelt a Kriptovaluták témában, ezért ő mutatta nekem pár napja, hogy a kryptomagazin.cz csapata már ki is próbálta, és pár keresés után már meg is jelenik a jutalom a számlánkon, ami igaz is mert azt írják, hogy per keresés jár 0,25 Token.
A token ára a cikk megírásakor 5 dollár centet ért, de itt megnézhetitek az aktuális árfolyamot: coinmarketcap
A token maga már egy működő ökoszisztéma és kereskedhető már 3 különböző tőzsdén, mint például a HitBTC, YoBit és a CoinExchange.
Feltételezés szerint a jelenlegi kifizetéseket az erre a célra elkülönített marketing alapjukból fizetik.
De feltételezem, hogy a közeljövőben a reklámok után kapott bevételből fogják ezt fedezni.
Ez a különbség, ha valami decentralizált és magát a közösséget is jutalmazza a hűségért.
A Google-től szerintem még Ti sem kaptatok jutalmat, ugye?
Az előbb említett cég fantasztikus dolgot épített, amellyel tulajdonképpen egyeduralkodók a keresők piacán.
De most itt a lehetőség és élhetünk is vele, ha a Brave böngészőhöz hasonlóan a Presearch keresőmotort is elkezdjük használni.
Ha tetszett ez a kis bemutató és te is úgy döntenél, hogy keresni szeretnél csak abból, hogy a Presearch motort használod internetes kereséseid alkalmával, akkor ITT regisztrálj te is magadnak egy fiókot és használd fő keresőmotorként.
Extra köszönet a páromnak és a Krptomagazin.cz csapatának akik lehozták ennek a cikknek a cseh változatát