A hálózati hashráta töretlen ütemben növekszik, dacára a nemrégiben tapasztalt árfolyamesésnek az 50 ezer dolláros szint alá.
Egy hét leforgása alatt 7,73%-os emelkedéssel 181 exahash per másodperc értékre erősödött a hálózaton összpontosuló számítási kapacitás.
Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Három hónapos időtávot nézve látható, hogy már majdnem elértük az eddigi rekordot. December első napjaiban a hashráta megközelítette a 190-EH/s-t, a rekord pedig az idei májusban elért 191,4 EH/s.
A különbség tehát kicsi, ráadásul a bányászati nehézség is kismértékben csökken, ez sokszor motiválja a bányászokat a további gépek csatasorba állítására.
Nyár óta most csökkent először a nehézség. Mindenesetre az 1,49%-os könnyítés nem tűnik túl soknak, főleg úgy nem, hogy az újonnan érkezett hashrátának köszönhetően a becslések alapján a következő igazítás során növekedést látunk majd, mégpedig 1,17%-nyit.
Az ismeretlen bányászok uralják a hálózat több, mint 10%-át
Számos bányászpool pontosan ismert a nagyközönség számára, így a teljesítményük követhető, tanulmányozható.
Jelenleg 13 nagy poolról tudunk. A hálózat hashrátájának 11,75%-a viszont ismeretlen szereplőktől érkezik, legyenek ezek egyéni bányászok vagy kisebb, nem nyilvános poolok.
Ezek az ismeretlen bányászok az úgynevezett „lopakodó bányászok”, ahogyan sokszor hivatkoznak rájuk.
Jelen állás szerint az Antpool a legnagyobb szereplő, 17,94%-ot irányít a hashrátából, a második helyen a Foundry USA áll 16,49%-kal, és még az F2Pool fér fel a dobogóra a maga 13,2%-os részesedésével.
Október közepétől mostanáig az ismeretlen hashráta mértéke folyamatosan növekedett, ezek a bányászok jelentős szerepet töltenek be a hálózaton.
Új magyar kriptovaluta a piacon.
Az újonnan kibányászott blokkok közül jelentős arányban részesültek közel 50 napon keresztül, egyhuzamban.
Összesítve elmondható, hogy a Bitcoin 2009-es indulása óta 226 ezer bitcoint szereztek blokkjutalomként olyan bányászok, akikről semmit sem lehet tudni. Az elmúlt hat hónapban pedig összesen 1957 blokkot találtak.
A hashráta mára már nagyobb mértékben oszlik el a világon, a legnagyobb arányban pedig az USA, Kazahsztán, Oroszország, Kanada, Írország, Malajzia, Németország és Irán területéről érkezik.
Olvastad már? Nem vicces tokeneknek való vidék
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!