A Nemzetközi Valutaalap közgazdászai úgy gondolják, hogy „a kriptoeszközök immár beléptek a pénzügyi rendszer főáramába, és hamarosan már pénzügyi kockázatot is jelenthetnek az országokra”.
Az IMF egy nemrég publikált blogposztban elmélkedett a kriptopénzekről, és itt figyelmeztetett arra is, hogy kockázatokkal szembesülhetnek az államok, főleg azok, ahol már most is széleskörűen használják a kriptopénzeket.
Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A blogposztot a szervezet Pénzügyi- és Tőkepiaci Részlegének három közgazdásza állította össze.
A kriptoeszközök, mint amilyen a bitcoin is, mostanra beérettnek tekinthetők, már nem csak néhány felhasználóval rendelkező, hobbiszintű pénzügyi eszközök. Szerves részei a digitális eszközök jelenlegi forradalmának, és kockázatot jelenthetnek a pénzrendszer stabilitására.
A szerzők arra is kitérnek, hogy a nagy kapitalizáció és a volatilitás miatt valódi kockázatot jelenthetnek a nemzetgazdaságokra (szerk.: a sorok közt mintha azt írnák, hogy valójában a pénznyomtatásra jelenthet kockázatot).
Emiatt pedig egyre időszerűbb, hogy az államok egy egységes nemzetközi szabályozási, jogi keretrendszert alakítsanak ki, amellyel kezelhetővé válik a kriptoipar által jelentett kockázati szint.
Tavaly is kiadtak egy hasonló IMF publikációt, akkor is szinte teljesen ugyanezt mondták el, viszont sokkal egyértelműbbé tették, hogy miért is tekintik ezt problémának.
A kriptoipar növekedése ahhoz vezethet, hogy a központi bankok pénzügyi intézkedései nem lesznek elég hatékonyak. Ez pénzügyi instabilitáshoz vezethet.
A FED mindenesetre úgy tűnik, nem aggódik túlzottan a kockázatok miatt, ők nem gondolják, hogy a kriptó veszélyt jelenthetne az USA gazdaságára.
Tavaly decemberben az elnökük, Jerome Powell úgy fogalmazott, hogy a kriptopénzek nem fenyegetik a pénzrendszer stabilitását, de ettől függetlenül kockázatosak, hiszen elmondása szerint nincs fedezetük (szerk.: a dollárnak sincs, a Bretton Woods-i Egyezmény már évtizedek óta nem hatályos).
Új magyar kriptovaluta a piacon.
Angliában kicsit jobban félnek, a Bank of England egyik hivatalnoka tavaly novemberben úgy fogalmazott, a kriptopénzek egyre nagyobb fenyegetést jelentenek a világ pénzrendszerére, annyira gyorsan növekszik a kriptoipar.
Olvastad már? Az oroszok nem szeretik az anonim kriptósokat
Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: World Bank Photo Collectio
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!