A Binance és a Coinbase szerint kriptókkal sem kerülhetők ki a szankciók

A Binance és a Coinbase szerint kriptókkal sem kerülhetők ki a szankciók

Mindkét nagy tőzsde vezetője úgy véli, a kriptopénzek nem biztosítanak hatékony megoldást az Oroszország ellen hozott szankciók elkerülésére.

Az orosz invázió kezdete óta a nyugati kormányzatok többször is hangot adtak az aggodalmaiknak, hogy a szankciókat a kriptókkal próbálják majd elkerülni Oroszországban.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Ennek hatására két nagy tőzsde vezetője is kifejtette a véleményét, hogy ezek az aggodalmak mennyire valósak. A Binance ügyvezetője, Changpeng Zhao, CZ a Guardian hasábjain beszélt erről.

Mostanában nagyon sok újságíró és politikus fókuszál a kriptóra, és a szankciókra. Az igazság viszont az, hogy a kriptó egyszerűen túl kicsi Oroszországnak.

Ha megnézzük az elterjedési mértékét, nagyjából a világ lakosságának a 3%-a használ kriptót. Ezek többségének ráadásul csak kis részét teszi ki a vagyonának a kriptopénz, mondjuk 10%-ot. Tehát a világ átlagában arról beszélünk, hogy 0,3% a kriptó aránya.

Ez pedig Oroszországra is igaz. Ráadásul azért sem jó az oroszoknak ez, mivel a kriptó rendkívül könnyen nyomon követhető. A kormányzatok pedig már megmutatták, hogy nagyon is képesek és hajlandóak követni.

Zhao szót ejtett a privát kriptopénzekről is, mint amilyen például a Monero. Elmondása alapján ezek sem használhatók nagy volumenben, hiszen az XMR teljes kapitalizációja 3 milliárd, míg az orosz GDP 1,5 billió dollárt tesz ki.

Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!

Mivel pedig a kriptotranzakciók bárki által nyomon követhetők, a Binance vezetője ismét csak kiemelte, hogy egyáltalán nem számítanak hatékony eszköznek az illegális tevékenységekhez.

A Coinbase vezetője, Brian Armstrong is nagyjából hasonlóképpen vélekedik, a Twitteren osztotta meg a követőivel a gondolatait.

Nem hiszem, hogy lenne bármi kockázata, hogy az orosz oligarchák kriptopénzekkel kerülnék meg a szankciókat. A blokklánc egy nyilvános főkönyv, ha valaki egy nagy rakás pénzt akarna ezen keresztül megmozgatni, azt könnyebb lenne észrevenni, mintha dollár, arany, műkincsek, vagy éppen más eszközök segítségével próbálná ezt megtenni.

A G7 országok, az Európai Unióval együtt bejelentették, hogy lépéseket tesznek a kriptopénzes tranzakciók monitorozására.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

Az USA pénzügyminisztériuma pedig tavaly adott ki egy nyilatkozatot, amelyben elmondták, szerintük elkerülhetők a szankciók a kriptopénzekkel.

A szervezet pedig a saját elmondásuk szerint jelenleg is aktívan vizsgálja az orosz kriptomozgásokat.

Olvastad már? A szabályozás segítené a kriptók terjedését

Forrás: news.bitcoin.com