Az orosz parlament egyik magas rangú képviselője szerint a kriptovalutát bányászó magánszemélyek magasabb adóterhelésre számíthatnak, mint az iparágban tevékenykedő vállalkozások.
Bár a digitális valuták kitermelését még nem szabályozták Oroszországban, a hatóságok hajlanak arra, hogy azt gazdasági tevékenységként ismerjék el, ami lehetővé teszi a kormány számára, hogy megadóztassa a bányászati nyereséget.
Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A bányászatból származó nyereséget az értékpapírokhoz hasonlóan adóztathatják meg
A bányászok esetében, ha magánszemélyek, a jövedelemadó nem lehet kevesebb, mint 15% – jelentette ki nemrég az Állami Duma Ipari Bizottságának vezetője, Vlagyimir Gutenev.
A törvényhozó hozzátette, hogy a digitális valuták üzleti tevékenységként történő bányászatával foglalkozó vállalatok vagy egyéni vállalkozók minimális adókulcsa viszont legalább 6% kell, hogy legyen.
A Finmarket üzleti hírportál által idézett Gutenev egy sajtótájékoztatón kifejtette, hogy amennyiben a kriptovalutákat értékpapírként kezelik az Orosz Föderációban, akkor a bányászott érmék beváltásakor jövedelemadót kell fizetni.
A képviselő a bányászati jutalmakra utalt, amelyeket természetes és jogi személyek egyaránt megkaphatnak.
Ezeket a blokklánc-tranzakciók feldolgozásáért járó kifizetéseket a kriptopénz-tárcákban írják jóvá. A bányászok választhatnak, hogy a digitális érméket fiat valutára váltják-e át.
A kriptobányászat és egy sor más, a kriptovalutákkal kapcsolatos tevékenység jogi státuszát még nem határozták meg Oroszországban.
Jelenleg kormányzati intézmények közötti vita folyik Moszkva szabályozási megközelítésének meghatározásáról.
Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!
Az orosz Központi Bank általános tilalmat javasolt az olyan műveletekre, mint a magán digitális valuták kibocsátása, kereskedelme és bányászata, amelyeket „pénzhelyettesítőknek” nevez.
A monetáris hatóság azonban elszigeteltségben találta magát, mivel a pénzügyminisztérium, más tárcák és szabályozó szervek a szigorú szabályok melletti legalizálást részesítik előnyben a teljes tiltással szemben.
A szövetségi kormány, amely az ügyben a pénzügyminisztérium pártján állt, szabályozási ütemtervet készített az ágazatra vonatkozóan, és a dokumentumban a bányászatra is kitért.
Vlagyimir Putyin elnök a közelmúltban kiemelte Oroszország bányászati versenyelőnyeit, miközben iparági megfigyelők kétségbe vonták, hogy a bányászat betiltása gyakorlatilag lehetséges-e.
Oroszország szerepe a kriptobányászatban megnőtt, mióta Kína tavaly májusban megszorító intézkedéseket indított az iparág ellen.
A Cambridge Center for Alternative Finance tanulmánya Oroszországot az Egyesült Államok és Kazahsztán után a harmadik helyre sorolta a bányászati kapacitás tekintetében.
Új magyar kriptovaluta a piacon.
2021 augusztusában az energiában gazdag ország a globális bitcoin hashráta több mint 11%-át adta.
Olvastad már? Afrikában felpörög a kriptó
Forrás: news.bitcoin.com