A Web3 milliárdosoknak álnévvel kellene elkerülniük a közvéleményt?

A Web3 milliárdosoknak álnévvel kellene elkerülniük a közvéleményt?

Egyértelmű válasz híján a közösség megrohamozta a Buzzfeedet, amiért közzétette a BAYC NFT kollekció mögött álló páros valódi kilétét.

A Buzzfeed amerikai internetes média- és szórakoztatóipari vállalat felfedte a Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT-gyűjtemény négy eredeti alapítója közül kettő, „Gordon Goner” és „Gargamel” személyazonosságát, akik a valóságban Greg Solano és Wylie Aronow.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Kate Notopoulos újságíró írta a február 4-i cikket. Notopoulos úgy tudta felfedni a páros személyazonosságát, hogy átkutatta a Yuga Labs, a gyűjtemény mögött álló cég nyilvánosan elérhető nyilvántartásait.

A Yugát Delaware-ben jegyezték be, egy Greg Solanóhoz köthető címmel, és más nyilvántartások Wylie Aronow-ra mutattak.

A tech-riporter azzal érvelt, hogy „a hagyományos üzleti világban egy vállalat vezérigazgatója vagy alapítója okkal használja a valódi nevét, és nem álnevet, a BAYC mögött álló emberek pedig befektetőknek udvarolnak, és egy potenciálisan milliárdokat érő vállalkozást működtetnek”.

Hogyan lehet őket felelősségre vonni, ha nem tudjuk, kik ők valójában?

A tőzsdén jegyzett vállalatok vezetőit meg kell nevezni az Értékpapír- és Tőzsdebizottság jelentéseiben.

Ami a kisebb cégeket illeti, a banki előírások és az „ismerd meg az ügyfeled” törvények sok esetben megkövetelik, hogy a vezetők valódi nevüket használják.

Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!

„Ezek a törvények részben azért vannak, hogy megakadályozzák, hogy terroristák, bűnözők vagy szankcionált nemzetek üzletet kössenek az Egyesült Államokban.”

Aronow és Solano személyazonosságának nem konszenzusos felfedése azonban szenvedélyes kritikát váltott ki a Web3 közösség tagjai részéről, akik a cikket inkább „doxxing„-nak, mint megfelelő újságírói gyakorlatnak minősítik.

Egy február 5-i tweetben „Cobie” kriptopodcaster „tipikus Buzzfeed-szemétnek” nevezte a cikket, mondván, hogy az „embereket doxxingol a kattintásokért és a reklámbevételekért”.

Eközben Mike Solana kockázati tőkés azt írta, hogy „egyáltalán nem volt okuk doxolni ezeket a fickókat”, hozzátéve, hogy „szó szerint rajzfilmmajmok”.

A Messari alapítója, Ryan Selkis szintén egyértelműen elégedetlen volt a történettel, és megosztotta Notopoulos egy 2009-es tweetjét, amelyben homofób szidalmazást használt.

Ami Notopoulost illeti, úgy tűnt, nem zavarja a visszhang.

Egy képernyőfotót tett közzé azokról az üzenetekről, amelyeket valaki küldött, és azzal fenyegetőzött, hogy nyilvánosságra hozza a személyes adatait, beleértve a „tartózkodási helyét, munkahelyét, szülei otthonát és testvérei címét”.

A fenyegetésre reagálva megkérdezte az illetőt, hogy „nagy, erős fickó”-e, mire az azt válaszolta, hogy „nem, degen vagyok”.

Erre a nő válaszolt: „Ah bumm. Van egy nehéz komódjuk, aminek a garázsba szállításában segítségre van szükségük”.

Február 4-én (a cikk megjelenésének napján) a Yuga Labs jelezte, hogy az NFT kollekció finanszírozási tárgyalásokat folytat a Szilícium-völgy egyik vezető VC cégével, az A16z-vel, amely 5 milliárd dollárra értékelte a kollekciót.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

Solano és Aronow nem az első nagy nevek a kriptotérben, akiket idén nyilvánosan is „lelepleztek”.

Január 27-én olyan állításokat láthattunk a sajtóban, hogy a DeFi protokoll „Wonderland” társalapítója, ‘@0xSifu’ szintén társalapítója volt a mára már megszűnt kanadai tőzsdének, a QuadrigaCX-nek.

Olvastad már? 15% adó jön a kriptóra az oroszoknál

Forrás: cointelegraph.com