Sok bitcoint küldenek a tőzsdékre

Sok bitcoint küldenek a tőzsdékre

Tavaly július óta a tőzsdék többségéről több BTC kerül ki, mint amennyit beutalnak a felhasználók.

A legnagyobb platformok, a Binance, FTX, Bittrex és a Bitfinex esetén most viszont nőni kezdett a beutalt mennyiség, megtörve a trendet. Az adatokból így egyesek arra következtetnek, hogy az eladók kezdenek kifáradni.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A Glassnode friss beszámolójából az derül ki, hogy a legnagyobb forgalmú tőzsdék esetén a beutalás mennyisége nagyobb, viszont összességében, minden tőzsdét megvizsgálva még mindig a kiutalás növekedése dominál.

A Glassnode számai alapján tavaly nyár óta összességében 46 ezer BTC-vel többet utaltak ki, mint amennyit beküldtek a felhasználók a tőzsdékre.

Forrás: Glassnode

A skála két végén az FTX és a Huobi található. Az FTX tavaly július óta megháromszorozta a letétjeit, így mostanra több, mint 103 ezer BTC-t tart.

A Huobi viszont megdöbbentő mértékű kivonást élt meg, 2020 márciusában közel 400 ezer BTC volt a tárcáiban, ez mostanra 12300-ra csökkent, azaz mindössze a 6%-a van nála a tavaly előtti mennyiségnek.

Forrás: Glassnode

A tőzsdék többsége esetén 2021 júliusa óta folyamatosan a kiutalás mértéke a nagyobb. Néhány kiugrást is láthatunk, például tavaly augusztusban vagy idén januárban.

A Glassnode elemzői szerint a mostani helyzet egyértelműen rávilágít a piacon uralkodó bizonytalanságra, és általánosságban elmondható, hogy a spot piacokról a volumen egyre inkább a derivatíva piacok irányába tolódik el.

Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!

A tőzsdei készletek változását azért érdemes követni, mert segít megbecsülni, hogy a kereskedők többsége eladásra készül-e, vagy továbbra is tartani akarja a kriptóit.

Amikor a beutalás növekedni kezd, akkor várhatón növekedni fog az eladói nyomás is, hiszen a tőzsdére utalás legtöbbször azért történik meg, hogy el lehessen adni a coinokat.

A lánc adatainak elemzéséből kiderül, hogy a BTC „realizált” ára most 24100 dolláron áll, a tulajdonosok többsége tehát nagyjából 60%-os pluszban van.

A realizált árfolyam az utolsó adásvétel alkalmával érvényes árfolyamok átlagát jelenti. Ezzel szemben a „fundamentális” ár most 39200 dollár.

Ezt az árat a valós költségek alapján becsülik meg, ez pedig most valamivel a jelenlegi 38 ezer dollár környéki árfolyam fölött van.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

A rövid távú kereskedők így most mínuszban vannak, hiszen az elmúlt 155 nap átlagára 46400 dollár.

Az ilyen becsült árak mellett a profit/veszteség arányt érdemes még megvizsgálni, ebből pedig látszik, hogy a hosszabb távú hodlerek nem sietnek az eladással.

A Glassnode szerint az eddigi ciklusokban tapasztalt nagyarányú kiábrándulást nem láttunk még most.

Olvastad már? A Binance és a Coinbase szerint kriptókkal sem kerülhetők ki a szankciók

Forrás: cointelegraph.com