A piac lassulása érzékenyen érintette a mémcoinokat, amelyek közül sokan nem érték el a kulcsfontosságú célárakat.
A Dogecoin (DOGE) azonban az egyik kevesek közé tartozik, amely tartja magát – de már csak 4% választja el attól, hogy további veszteséget szenvedjen el.
Ugyanakkor a 0,30 dollár feletti szilárd támogatás visszapattanást jelezhet. 2021-ben a DOGE kevesebb mint 100 nap alatt több mint 1000%-ot emelkedett, elérve a 0,73 dollláros csúcspontot, ami történelmi első negyed évet eredményezett.
Vajon a Dogecoin újra képes lehet egy erőteljes visszatérésre, és áttörheti az új csúcshatárokat ebben a negyedévben?
Négy évnyi változás
2021 és 2025 között a kriptopiac drasztikus fejlődésen ment keresztül. A piaci kapitalizáció 3,5 billió dollárra nőtt, miközben a fizetőeszközök száma 4015-ről több mint 10.000-re emelkedett – ami elképesztő, 150%-os növekedést jelent.
A verseny élesedése ellenére a legalább 1 milliárd DOGE-t birtokló „whale” (bálna) pénztárcák száma 20%-kal nőtt, és mostanra 74,07 milliárd érmét birtokolnak. Az Open Interest (OI) ötszörösére nőtt, meghaladva az 1 milliárd dollárt 2021 májusában, ami egybeesett a DOGE bika rallyjával.
A DOGE mindenesetre lenyűgöző fejlődést mutatott, mind a spot-, mind a futures kereskedés terén. Azonban még mindig 52%-kal elmarad az eddigi csúcspontjától, így az 1 dolláros célár távolinak tűnik.
Miért? Ennek oka az inflációs struktúra. Jelenleg körülbelül 148 milliárd DOGE van forgalomban, és szemben a Bitcoinnal, a Dogecoin-nak nincs maximális készlete.
Évente 5 milliárd új érme kerül forgalomba, ami folyamatosan csökkenti az egyes érmék értékét. Ahhoz, hogy a 2021-es rallyt megismételje, és elérje a 3,85 dolláros árat, a DOGE-nak 560 milliárd dolláros piaci kapitalizációt kellene elérnie – ami hatalmas ugrás lenne. Ehhez a keresletnek drasztikusan nőnie kellene, hogy elnyelje az érmék folyamatos beáramlását.
A DOGE tokenomikájának vizsgálata
Jelenlegi árfolyamán, 0,35 dollárnál a Dogecoin piaci kapitalizációja körülbelül 45 milliárd dollár lenne, ha a forgalomban lévő készlete nem nőtt volna az elmúlt években. Azonban az inflációs jellege miatt a piaci kapitalizáció mostanra 52 milliárd dollárra emelkedett – ez 15%-os növekedést jelent.
Ez rávilágít egy fontos tényre: egy olyan mémcoin esetében, mint a DOGE, a piaci kapitalizáció önmagában nem ad teljes képet.
Ami igazán számít, az a kereslet. Hogy a Dogecoin elérheti-e ismét az eddigi csúcspontjait, vagy megismételheti-e a négy évvel ezelőtti bikás rallyt, az attól függ, hogy a kereslet mennyire tudja legyőzni az inflációs kínálat jelentette kihívásokat.
Az akkumuláció – különösen a nagy befektetőktől – kulcsfontosságú lesz. Érdekes módon, a 10 millió és 1 milliárd közötti DOGE-t birtokló pénztárcák az elmúlt 60 napban 18%-kal csökkentették állományaikat.
Végső gondolatok
A DOGE hosszútávú értékét egyre inkább néhány nagy szereplő szabályozza, ami spekulatívabbá teszi az eszközt. Ez csökkenti annak valószínűségét is, hogy a közeljövőben Dogecoin ETF-et lássunk.
Mindezek fényében egy 1000%-os emelkedés, amely 3,85 dolláros árat eredményezne, távolinak tűnik.
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon. Legyen szép napotok! 🙂