A Citadel befektetési alap milliárdos vezetője, Ken Griffith úgy véli, bitcoin helyett a jövőben majd valamilyen Ethereum-alapú kriptót fogunk pénzként használni.
A Citadel nagyjából 40 milliárd dollárt kezel, a vezetőjük pedig a New York Times egyik rendezvényén nyilatkozott, szerinte a bitcoin nem lesz mindig piacvezető az iparágban.
Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!
„Én arra számítok, hogy a bitcoin koncepcióját idővel le fogja cserélni egy Ethereumon alapuló megoldás, az lesz a kriptopénzek következő generációjának az alapja. Az Ethereum-alapú tokenek használata gyorsabb, és a tranzakciós díj alacsonyabb.”
Az Ethereum jelenleg nem sokkal gyorsabb a Bitcoinnál, de a várakozások alapján az ETH2.0 bevezetése jelentős mértékben növeli majd a teljesítményt, és csökkenti a költségeket.
Griffin régóta kritizálja a kriptókat, és a bitcoint, ez utóbbi szerinte nem rendelkezik valódi piaci felhasználási móddal.
Ezzel szemben a kriptók, és az alapul szolgáló blokklánc-technológia nagyon ígéretes képet festenek, és bár a decentralizáció sokkal jobban elérhető egy elosztott, nyilvános főkönyv használatával, minden problémát ez sem képes megoldani.
„Az emberek az újdonságokra fókuszálnak, az új ötletekre. Azon aggódom, hogy ez a szenvedély a kriptók esetében rossz irányba haladhat.”
Elmondta azt is, számos problémát még nem sikerült megfelelően orvosolni a kriptoiparban, többek közt a nagy energiaigényt, a magas költségeket, és a sok csalási próbálkozást.
„A bitcoin drága, ha fizetőeszközként használnánk. Most akár több dollárba is kerülhet egyetlen tranzakció. A hitelkártya-társaságoknál, mint amilyen a Mastercard, Visa, vagy az American Express, a költség az 1,4-3,5%-os sávba esik, betéti kártyák esetében pedig 0,5% az elterjedt.”
Griffith szerint a fenntarthatóság szempontjából is érdemes megjegyezni, hogy, elmondása alapján a Bitcoin jobban hozzájárul a melegedéshez, mint a többi fizetési megoldás összesen, és egy bitcoin-tranzakció szénlábnyoma több, mint 2 millió Visa tranzakciónak felel meg.
A bányászat ennek ellenére mindig is az olcsó energiát keresi, ez pedig megújulót jelent, vagy éppen a felesleges, amúgy elpazarolt energiát.
Emellett nem is lehet meghatározni, hogy a bankok és a pénzintézetek mennyi energiát is használnak összességében.
A kriptók elterjedéséről szólva Griffith elmondta, még nem késett el senki.
„Ezt a közmondásos vonatot még nem késtük le, igazából még az állomáson van. Azt hiszem, ennek az egésznek még nagyon az elején járunk.”
A Citadel akkor kavarta fel az állóvizet, mikor a Robinhood kereskedőappon belül a jelentések szerint korlátozásokat vezettetett be a Gamestop részvények körüli felhajtás idején. Griffith persze tagadta ezeket a vádakat, rossz viccnek nevezve azokat.
Olvastad már? 300 milliárdos részvénytársaság lehetne a Binance
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon. Legyen szép napotok! 🙂