Svájc befagyasztja a nála tárolt orosz kriptoeszközöket

A történelmileg semleges ország nem csak csatlakozott az Európai Unióhoz az Oroszország elleni szankciókban – az oroszok kriptójára is rászállt.

A Financial Times pénteki jelentése szerint a svájci szövetségi kormány azt tervezi, hogy befagyasztja az orosz állampolgárok és vállalkozások által birtokolt, Svájc határain belül tartott kriptoeszközöket.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A zárolás egybeesne az Európai Unió által az ukrajnai orosz invázióra válaszul már bevezetett szankciókkal.

A Financial Times beszámolója szerint Guy Parmelin svájci pénzügyminiszter szerint az elmúlt héten 223 orosz, köztük Vlagyimir Putyin elnök közeli munkatársainak bankszámláit és fizikai eszközeit szerezte meg Svájc. A kriptovaluta-tilalmak az uniós szankciókon túl további büntetést jelentenek.

A pénzügyminisztérium egyik magas rangú tisztviselője azt mondta, hogy a kriptovagyonok befagyasztására azért volt szükség, mert Svájc meg akarja védeni a blokklánc-ipar integritását.

A CV VC, egy svájci kockázati tőkebefektető cég jelentése szerint 2021 decemberében mintegy 1128 blokklánc-vállalat nevezte Svájcot vagy a szomszédos Liechtenstein hercegséget otthonának.

Szerdán az Európai Unió bejelentette, hogy tervezi, hogy keményen fellép Oroszország azon képessége ellen, hogy kriptovaluták segítségével kerülje ki a gazdasági szankciókat.

“Intézkedéseket hozunk, különösen a kriptovalutákkal vagy kriptoeszközökkel kapcsolatban, amelyeket nem szabadna felhasználni a 27 uniós ország által elfogadott pénzügyi szankciók kijátszására.”

Az olyan tőzsdék, mint a Coinbase és a Binance elleni felhívások, hogy tiltsák be és fagyasszák be az orosz hozzáférést a kriptopénzekhez, rávilágítottak a digitális eszközök határok nélküli jellegére.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

Míg egy tőzsde befagyaszthatja vagy korlátozhatja a hozzáférést, addig a hidegtárcákban vagy privát pénztárcában tárolt kriptót nehezebb lenne elvenni – kivéve, ha a tulajdonosok megpróbálják hivatalos csatornákon keresztül mozgatni.

Ha valaki saját maga tartja a privát kulcsát, akkor bárhol is van, gyakorlatilag lehetetlen lesz azonosítani. De ha centralizált kriptoszolgáltatásokat használnak – alapokat, tőzsdéket és így tovább -, akkor ezeket a szolgáltatási pontokat célba vehetjük.

Olvastad már? Csökkent a bitcoin bányászati nehézsége

Forrás: decrypt.co