A török kormányzat cáfolta a nemrégiben nagy visszhangot kiváltó pletykát, amely szerint 40%-os adót rónának ki a kriptós bevételekre.
Az országot vezető párt, az APK szerint a jelenlegi szabályozási tevékenység a blokklánc iparág támogatására irányul.
Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A kifejezetten a kriptopénzekre szabott új törvénycsomag akár heteken belül a parlament elé kerülhet.
Ennek kapcsán határozottan visszautasították a helyi médiában megjelent hatalmas adóterhekről szóló pletykákat.
Az APK egyik képviselője, Mustafa Elitas a múlt hónapban osztotta meg a közösségi médiában, hogy a készülő jogszabályokkal elő tudják segíteni majd Törökország kriptoiparának a fejlődését, emellett védik a befektetőket is.
A jogszabályok kialakításában nem csak a kormánypárt vett részt, Elitas elmondása alapján több más intézmény is közreműködött a munkában, de egyelőre még nem nyerte el a végső formáját a tervezet.
December végén a helyi kriptoipar résztvevőivel szerveztek egy találkozót a fővárosban.
Ezen részt vettek a pénzügyminiszter, a bankfelügyelet, a helyi pénzügyőrség és a központi bank hivatalnokai is.
Az eseményen elhangzottak alapján az ország vezetése szeretné úgy kidolgozni a kriptoipari szabályozást, hogy az alkalmazkodni tudjon ehhez az új, még kialakulóban lévő szektorhoz.
Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!
Egy másik nagy török napilap értesülései szerint a képviselők a már hatályban lévő angol, amerikai és japán törvényeket tanulmányozták.
A kitűzött célok alapján az átláthatóság, a biztonság és az auditálhatóság lesz a helyi kriptotőzsdékkel szemben támasztott legfőbb követelmény, a szabályozások során ezt fogják leginkább szem előtt tartani.
A másik fontos cél, hogy olyan jogi környezetet alakítsanak ki, amely ösztönzően hat a fejlődő kriptoiparra.
Törökországban jelenleg több, mit 30 kriptotőzsde működik, és az ország a nagyjából 5 millió felhasználójával a világ ötödik legnagyobb kriptopiacával rendelkezik.
A Binance számít a legnagyobb forgalmat bonyolító tőzsdének a törököknél, az onnan érkező napi volumen megközelíti a 320 millió dollárt.
A platform viszont nemrégiben 750 ezer dolláros bírságot kapott, mivel nem felelt meg bizonyos működési szabályoknak.
Az ország pénzügyőrsége tavaly tavasszal adott ki egy rendeletet a kriptoipari szolgáltatók számára, előírva nekik a felhasználóik személyazonosítását, és a gyanúsnak ítélt tranzakciók jelentését a hatóságok felé.
A hatóság a török törvények értelmében bírságot szabhat ki a vállalatokra, vagy akár le is tartóztathatja azok vezetőit.
Ez azután történt, hogy két helyi tőzsde, a Thodex és a Vebitcoin tavaly elérhetetlenné vált, sok ezernyi befektető pénzével együtt. Októberben a Coinzo zárt be végleg.
Új magyar kriptovaluta a piacon.
A kriptopénzek és a kriptokereskedés népszerűsége nagyon növekszik az országban, főleg a helyi valuta nagy inflációja miatt.
A kriptopénzek fizetőeszközként való használata viszont tiltott a központi bank által.
Olvastad már? Piramisjáték szervezéséért tartóztatták le a Mirror Trading vezetőjét
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!