A Radioshack is belép a defi-piacra

Az elektronikai óriás bejelentette, hogy kriptopénz-fókuszú projektbe kezd, amely saját bevallásuk szerint hidat képez majd, hogy a kriptók végre a mainstream részévé váljanak.

A ’70-es, ’80-as években virágkorát élő, az elektronikai piacon lévő 100 éves cég így a jelek szerint a 21. században is versenyben akar maradni.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Az információk alapján pedig egyfajta defi-termékkel debütálnak majd az iparágban.

A vállalat elmondta, hogy saját decentralizált tőzsdét fog indítani, amelyen a hagyományos tőzsdéktől eltérően, a felhasználók regisztráció nélkül cserélhetik a tokenjeiket egymás között.

Ehhez az úgynevezett Atlas USV protokollt fogják használni, és a cég becslései szerint a kereskedők lényegesen kisebb árfolyam-csúszást tapasztalnak majd az egyedi likviditási megoldásuknak köszönhetően.

Ahogyan pedig már majdnem megszokottnak mondható, a dex indulása után kiadják majd a saját tokenjüket is, amely RADIO néven fog futni.

Hullámhegyek, hullámvölgyek

A Radioshack 2015-ben és 2017-ben is csődvédelmet kért, és a nyilvános beszámolóikból kiderül, hogy 2011-ben zártak utoljára nyereséges évet.

A tavalyi év során viszont felvásárolták őket, és egy egész seregnyi márkanevet birtokló befektető-pároshoz kerültek. Alex Mehr és Tai Lopez pedig úgy döntöttek, ideje elindulni a kriptoiparba vezető úton.

Nem szerepel a tervek között, hogy a hagyományos kiskereskedelmi, elektronikai áruházláncot újraindítanák, helyette egy online piactérré alakítanák a Radioshack-et.

Tulajdonképpen a nyersanyagot vásároltuk meg egy nagy üzlet felépítéséhez. Az ilyen márkanevek megbízhatóak, márpedig ez a márka nagyon-nagyon erős. Egyértelműen látjuk az adatokból, hogy ez a név sokat jelent a piacon.

A Radioshack mellett nemrégiben más régivágású cég is hasonló lépéseket tett. Még 2018-ban a Kodak, a fotózásban egykor egyeduralkodónak számító óriás is úgy döntött, saját tokent ad ki.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

A tervek alapján ez főleg a szerzői jogi adminisztrációt könnyítette volna meg a felhasználói számára.

A Kodakcoin viszont sosem indult el, a tervek megmaradtak a tervezőasztalon, és a kezdeményezés rövid életűnek bizonyult.

Olvastad már? A vicctokenek emlékezetes évet zárnak

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Ryan McKnight

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!