Egy eszmefuttatás szerint 120.000 dollár lehet a bitcoin hosszú távú árfolyamcsúcsa

Egy eszmefuttatás szerint 120.000 dollár lehet a bitcoin hosszú távú árfolyamcsúcsa

A kriptovaluták továbbra is küzdenek az ingadozással és a hangos kritikusokkal, de a BCA Research szerint megvan a helyük a világban.

Amikor májusban a kriptopénzek árfolyama 50 százalékkal zuhant, 419. alkalommal jelentek meg a nekrológok.

A kriptovaluták azonban minden egyes alkalommal, amikor „meghaltak”, bebizonyították, hogy a rágalmazóik tévedtek, az árak gyorsan feltámadtak, és új csúcsokat értek el.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

„A halálomról szóló pletykák erősen eltúlzottak” – mondta Mark Twain, annak idején, de nincs ez másképp ma sem a bitcoinnal – az eszközosztály a legtöbb elemző szerint virágozni fog.

A kriptovaluták befektetési hasznosságának megértéséhez fontos tudatosítani, hogy a legnagyobb és legismertebb kriptovaluta – a Bitcoin – sokkal komplexebb annál, mint egy megszokott befektetési eszköz.

A Bitcoin mindenekelőtt egy digitális kriptopénz, amelyet a blokklánchálózat biztosít a kettős költés ellen.

Ez azt jelenti, hogy a kriptopénz a fő funkció, a blokklánc pedig a mellékfunkció. A legtöbb más kriptovalutára azonban ennek az ellenkezője igaz.

A blokklánc a fő cselekmény, a kriptopénz pedig a mellékcselekmény. Az Ethereum elsősorban egy blokklánchálózat, amelyet a kriptovaluta biztosít.

Ez azt jelenti, hogy az Ethereum elsősorban olyan szolgáltatások decentralizált közvetítője, mint az okosszerződések és a decentralizált pénzügyek (defi), és hogy az Ethereum felhasználói, akik ezeket a szolgáltatásokat igénybe veszik, a hálózat kriptovalutájában, az ETH-ban fizetnek az azokat validáló felhasználóknak, ami az ETH-nak gazdasági hasznosságot ad.

Ez a gazdasági hasznosság azt jelenti, hogy a sikeres blokklánchálózatok kriptovalutái két fontos szempontból is olyanok, mint az arany.

Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!

Ahogyan az aranynak is van hasznossága mint az ékszerek és dísztárgyak alapjául szolgáló nemesfém, úgy a sikeres blokklánchálózatok kriptovalutáinak is van hasznossága, mint az e blokkláncok által nyújtott hasznos közvetítői szolgáltatásokért való fizetőeszköz.

Továbbá, mivel az aranyhoz hasonló hasznossággal rendelkeznek, a kriptovaluták további befektetési értékkel is rendelkezhetnek – biztosítási kötvényként a fiat pénz elértéktelenedése ellen.

Mert ahogyan a kormányok és a központi bankok nem tudják meghatározni az arany kínálatát, úgy nem tudják meghatározni a kriptovaluták kínálatát sem.

Ez utóbbi azért fontos, mert az arany jelenlegi értékének nagy része nem a nemesfémként való hasznosságából, hanem a fiat pénz elértéktelenedése elleni biztosítási értékéből származik.

A kriptovaluták közvetlen befektetési érve az, hogy ennek az értéknek a nagy részét kiszorítják az aranyból.

A kriptovaluták kiszorítják az arany hatalmas, pénzpiaci biztosítási prémiumát

Az arany ritka, de számszerűsíteni tudjuk a hiányát. Bármely geológus megmondja, hogy a földkéregben az arany 15-ször olyan ritka, mint az ezüst.

És bármelyik vegyész megmondja, hogy az arany és az ezüst ércből történő kinyerésének technológiája lényegében ugyanaz.

Ez azt jelenti, hogy az arany relatív ritkasága alapján annak árfolyamának körülbelül 15-ször kellene kevesebbnek lennie az ezüst értékénél.

És ezt az arányt évszázadokon keresztül sikerült is tartania, egészen 1970-ig. Az 1970-es évek közepére azonban az arany-ezüst arány 45-re, az 1980-as évek végére pedig 75-re emelkedett, ahol nagyjából ma is áll. Hogy miért?

Az arany-ezüst árfolyamarány azért emelkedett meg, mert 1971-ben a Bretton Woods-i álaranyszabvány összeomlott, és a világgazdaság átállt a fiat pénzrendszerre.

Ráadásul nem ez volt az első alkalom. Hasonló hullámzás történt 40 évvel korábban, 1931-ben, amikor az eredeti aranystandard összeomlott, majd 1944-ben a Bretton Woods-i konferencián újjáalakult.

Ebből arra következtethetünk, hogy az arany értékének a geológiai szűkösségéhez viszonyított prémiuma képezi az arany biztosításpolitikai értékét a fiat pénz elértéktelenedésével szemben.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

Egyesek azt állítják, hogy az aranynak csak kis része van kifejezett befektetésekben, legnagyobbik része ékszerként létezik.

Pedig ez mindig is így volt, és történelme nagy részében az arany ára a geológiai szűkösségének megfelelően alakult.

Tekintettel arra, hogy az arany 1931-es és 1971-es árrobbanása szinte pontosan egybeesett a papírpénz bevezetésével, a nemesfém jelenlegi értékének nagy részét annak biztosítási értéke határozza meg a papírpénz elértéktelenedésével szemben.

Az arany 13 billió dolláros piaci értékéből arra következtethetünk, hogy körülbelül 9,5 billió dollár az arany biztosítási értékéből származik.

Ha ehhez hozzáadjuk a kriptovaluták jelenlegi 2,5 billió dolláros értékét, akkor a teljes fiat ellenes biztosítási piac értékét 12 billió dollárra becsülhetjük.

Észszerű előrejelzésünk szerint a kriptopénz mint eszközosztály ennek a piacnak a felére, 6 billió dollárra nőhet, a BTC, az ETH és a többiek pedig ennek egy-egy harmadát, 2 billió dollárt tehetnek majd ki.

A jelenlegi piaci értékekből kiindulva ez azt jelenti, hogy a BTC árfolyama 120.000 dollárra duplázódna.

De ez csak a mellékszál, hiszen az ETH ára megnégyszereződne 17.000 dollárra, míg néhány embrionális blokklánctoken még ennél is jobban teljesítene.

Egy utolsó kérdés:

Ha a Bitcoin visszaszorul, és az alapjául szolgáló blokklánc kevésbé lesz hasznos és sokoldalú, mint az Ethereum és a legtöbb más kriptovaluta, akkor még mindig lenne értelme bitcoint birtokolnunk? A válasz igen, két okból is.

Először is, idővel a Bitcoin blokklánca valószínűleg sokoldalúbbá válik; másodszor, lesznek olyan befektetők, akik kitartanak azon hosszú távú lehetőség mellett, hogy egy kriptopénz valóban kiszorítja majd a fiat pénzeket.

Ebben az esetben a BTC lenne az első számú jelölt.

Olvastad már? A Binance, Elon Musk, és a Dogecoin drámája

 

Forrás: institutionalinvestor.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!