A Bybit lekerült a francia AMF feketelistájáról két évnyi megfelelési erőfeszítés után

A Bybit lekerült a francia AMF feketelistájáról két évnyi megfelelési erőfeszítés után

 

A legfrissebb fejlemények szerint a Bybit kriptotőzsde lekerült Franciaország pénzügyi felügyeleti hatósága, az Autorité des Marchés Financiers (AMF) feketelistájáról – erősítette meg egy vállalati vezető.

A platform 2022 májusa óta szerepelt a listán, mivel nem felelt meg a helyi szabályozásoknak.

A Bybit a MiCA engedélyre pályázik

A Bybit vezérigazgatója, Ben Zhou február 14-én bejelentette, hogy az elmúlt két évben együttműködtek a francia szabályozó hatósággal a megfelelési problémák megoldásán, és most a Markets in Crypto-Assets (MiCA) engedély megszerzésén dolgoznak az Európai Unió számára.

Ez kulcsfontosságú lépés a tőzsde számára, mivel a MiCA engedély lehetővé tenné a Bybit számára, hogy jogilag működhessen az egész Európai Unióban (EU).

bybit
Forrás: X

A Bybit szabályozási kihívásai

Korábban, 2024. május 16-án az AMF bejelentette, hogy a Bybit továbbra is regisztrálatlan kripto platformként működik illegálisan Franciaországban. A szabályozó hangsúlyozta, hogy a Bybit engedély nélkül nyújt digitális eszközökkel kapcsolatos szolgáltatásokat, és akár az oldal elérésének blokkolására is lehetősége van.

Emellett 2024 decemberében a Bybit bejelentette, hogy a fokozott francia pénzügyi szabályozói nyomás miatt 2025. január 8-tól felfüggeszti a kifizetési és letétkezelési szolgáltatásait a francia felhasználók számára.

A tőzsde figyelmeztette a francia ügyfeleket, hogy a határidő előtt vonják ki az eszközeiket, hogy elkerüljék a hozzáférési problémákat.

A Bybit nemcsak Európában, hanem globálisan is szabályozási kihívásokkal néz szembe. Malajziában a pénzügyi felügyelet leállításra kötelezte a tőzsdét, míg Indiában felfüggesztette a szolgáltatásait a helyi szabályozási nyomás miatt.

A MiCA szabályozás átalakítja az EU kriptopiacát

A 2024-2025 között bevezetésre kerülő MiCA (Markets in Crypto-Assets) keretrendszer egységes szabályozási környezetet hoz létre a digitális eszközszolgáltatók számára az EU-ban.

A MiCA célja a fogyasztóvédelem, a pénzügyi stabilitás és a pénzmosás elleni megfelelés erősítése.

A Bybit mellett több nagy kriptotőzsde is MiCA engedélyt szeretne szerezni.

  • 2024 novemberében a Gemini bejegyzett Digitális Eszközszolgáltatóként (DASP) Franciaországban, hogy hivatalosan is jelen lehessen az európai piacon.
  • 2025 januárjában olyan vezető kriptotőzsdék, mint a Bitpanda, OKX és Crypto.com, megszerezték a MiCA engedélyt, amely lehetővé teszi számukra a működést az Európai Gazdasági Térség (EEA) 30 országában, beleértve az EU 27 tagállamát, valamint Izlandot, Liechtensteint és Norvégiát.

A Bybit következő célja a MiCA engedély megszerzése, amely hivatalosan is megnyitná az ajtót az európai piacok felé, és hosszú távon stabil jogi környezetet biztosítana a tőzsde számára.


Tájékoztatás: A kriptokereso.com oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptokereso.com felelősséget nem vállal.