Egyre nagyobb az érdeklődés a metaverzumos projektek iránt, és az elmúlt héten új rekordot tapasztalhattunk.
A DappRadar számai alapján látható, hogy egyetlen hét leforgása alatt 100 millió dollárnyi forgalmat bonyolítottak a virtuális parcellák piacán.
Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ennek nagy része az Ethereumon létezik, de a Solana is egyre nagyobb figyelmet kap a befektetők részéről.
A metaverzumokban a parcellák NFT-ként műkködnek, így ezek az egyedi tokenek, a metaverzumok egyes alkotóelemei ugyanúgy adhatók és vehetők, mint bármely más NFT, legyen az műalkotás vagy éppen egy zeneszám.
A legnagyobb okosszerződés platform az Ethereum, így érthető, hogy a legtöbb ilyen metaverzum projekt ezen működik.
A Solana nagyon gyorsan jön felfelé a rangsorban, sokak szerint komoly kihívó lehet majd az Ethereum számára.
A metaverzumokban, függetlenül attól, hogy melyik platformon is működnek, a felhasználók birtokolhatják a világ egy szeletét, egy, vagy akár több virtuális parcellát.
Ehhez jön hozzá az avatárok és más digitális objektumok sora, amelyekkel interakcióba lehet lépni, és amelyek szintén NFT formájában léteznek.
A befektetők azután kezdtek el mozgolódni, hogy a Facebook Meta névre változtatta az anyacég megnevezését, nem titkoltan azért, hogy az NFT szegmens és a metaverzum irányába mozduljon el.
Az olyan virtuális világok, mint a Sandbox vagy a Decentraland, szintén az érdeklődés nagyfokú megugrásáról számoltak be. Kétségtelen, hogy ez lesz a következő nagy dobás az iparágban. A virtuális világok tűnnek a legújabb kívánatos árucikknek a szektorban, egyre több a projekt, és egyre növekednek az árak. A metaverzumos események már majdnem sztenderdnek számítanak a kriptoiparban.
A múlt héten a Sandbox világában 87 millió dollárnyi terület cserélt gazdát. Ebben szerepe lehetett annak, hogy az Adidas partnerségre lépett a projekttel, „az egyik legizgalmasabb digitális fejlesztésnek” nevezve azt.
Csatlakozz Discord-közösségünkhöz és mondd el a véleményed ott is!
A Sandbox más nagy céget is sikeresen magához csábított, a japán technológiai cég, a Softbank, az LG Technology Ventures, a játékfejlesztő Animoca Brands, de még a rapper Snoop Dogg is közelebbi kapcsolatba került velük.
A parcellapiacon a második versenyző a Decentraland, rajtuk keresztül 15 millióért kötöttek üzletet a befektetők az elmúlt hét napban.
Az egyik legnagyobb tételt egy 2,43 millió vásárlás adta, ezt a virtuális földterületekre szakosodott Metaverse Group hozta össze.
Két másik Ethereum-alapú projekt, a Cryptovoxels és a Somnium Space 2,68 illetve 1,1 millió dolláros forgalmat bonyolított.
A DappRadar beszámolóiból kiderül az is, hogy a Solana, amely az Ethereum egyik feltörekvő kihívójának számít, szintén nagy növekedést tapasztalt a metaverzumos NFT szektorban.
A Portals, amely egyfajta Animal Crossing, Decentraland, Sandbox keverékként jellemezhető, kevesebb, mint egy héttel az indulása után már 10 millió dollárnyi forgalmat generált.
Új magyar kriptovaluta a piacon.
Ennek egy része már a másodlagos piacon, a Magic Eden platformján zajlott. Ezzel a Decentraland után ők lettek a harmadikok a forgalmi listán a múlt héten.
In marketplaces, transaction frequency & building user habits is more important than having the highest overall GMV.
Let's consider NFTs on Solana vs Ethereum through this lens, by comparing @MagicEden_NFT vs. @opensea:
— Li Jin (@ljin18) November 30, 2021
A Magic Eden négy hónapja indult, de az egyik alapító, Li Jin elmondása szerint mostanra már nagyjából feleannyi felhasználója van, mint az OpenSea piacának, a tranzakciók száma viszont a duplája annak.
Olvastad már? A Crypto.com két amerikai tőzsdét is megvásárol
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!