Ismét eshet az ár

A BTC napos grafikonján feltűnt az úgynevezett halálkeresztként ismert formáció, amikor is a 20 napos mozgóátlag a 200 napos mozgóátlag alá megy.

Ez hagyományosan medvés jel, és az elemzők úgy vélik, az árfolyam a 40-42 ezer dolláros szint közelébe eshet. A legtöbben ezt úgy értelmezik, hogy ideje eladni, és az alj közelében majd vissza lehet vásárolni.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Az indikátor eddig viszonylag megbízhatóan jelezte előre az árfolyam-csökkenéseket, legalábbis elég kereskedőt motivált a feltűnése ahhoz, hogy ténylegesen eladjanak, és így lejjebb nyomják az árat.

Legutóbb idén májusban tűnt fel ugyanez a mintázat, és akkor alig három hét alatt 20%-ot gyengült az árfolyam.

BTC/USD napi árdiagram, amelyen a 2021. májusi death cross látható. Forrás: TradingView

A tavaly márciusi vírus-pánik a piacokat sem kímélte, és az esés miatt akkor is kirajzolódott a halálkereszt, egy nappal az 50%-os esés előtt.

BTC/USD napi árdiagram, amelyen a 2020. márciusi death cross látható. Forrás: TradingView

40 ezerig eshet az ár?

Az elmúlt heteket korrekcióval töltötte az árfolyam, és nem úgy tűnik, hogy hamar vége szakadhat a lecsúszásnak. Főleg azért nem, mert a piac a jelek szerint optimista, hogy az infláció elleni FED-intézkedések hatásosak lesznek.

Az elmúlt 30 napban a BTC ára 17,5%-ot esett, a november első felében beállított 69 ezer dolláros rekordjáról. Az akkori visszahúzódással már érintve lett a 42 ezer dolláros sáv, majd gyorsan magasabb régióba ugrott az ár.

BTC/USD napi árdiagram. Forrás: TradingView

Ez viszont nem volt elég a medvék ellen, az árfolyam azóta is beragadt az 50 ezer dolláros pszichológiai szint ellenállása alá. Ez a szint ráadásul egy eső csatorna ellenállásának is számít, ráadásul, ahogy látható, a 200 napos mozgóátlag is itt húzódik most.

Ezek a faktorok együttesen további lejtmenetet valószínűsítenek. A halálkereszt feltűnésével pedig esélyes, hogy az árfolyam a 42 ezer dolláros szintig csökken, majd ha az sem tart, akár a 40 ezer is benne lehet a pakliban.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

Mit mutat az RSI?

Az árfolyam egy másik népszerű indikátora alapján jelenleg túladott a BTC, tehát napi grafikonon ez inkább emelkedést sugall, de egyelőre még csak próbálkozik az ár, hogy végre át tudja törni a csökkenő ellenállást.

BTC/USD napi árdiagram, amely az RSI kitöréseit tartalmazza. Forrás: TradingView

Rövidebb időtávon nézve konszolidációt láthatunk, és várhatóan ebből felfelé fog kitörni az ár. Egy szeptemberben látott mintázat fraktálként értelmezve legalábbis erre utal.

Az árfolyam jelenleg olyan utat követ, mint amit már láttunk szeptember végén. Az RSI ugyanúgy konszolidálódik. Viszont meg kell várnunk, hogy egyértelműen kiderüljön, innen merre indul az ár.

Olvastad már? Börtön járhat az illegális kriptobányászatért az oroszoknál

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Tájékoztatás: A kriptokereso.com oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptokereso.com felelősséget nem vállal.