Kína jól tette, hogy betiltotta a kriptókat

Charlie Munger, a legendás befektető ismét elmés sziporkákat osztott meg a szakterületéhez nem igazán tartozó kriptoiparról.

A Berkshire Hathaway milliárdos befektetője elmondta, azt kívánja bárcsak sosem jött volna létre a bitcoin, és elismerését fejezte ki Kína lépésének ügyében.

A kínaiak helyesen jártak el, egyszerűen csak be kell tiltani.

Az idei év első felében a kínai kormányzat jogi és gazdasági össztüzet zúdított a helyi bányászokra, és ezzel gyakorlatilag kiűzte őket az országból. A kereskedés és a többi kriptós tevékenység is tiltólistára került, ezzel pedig hatalmas átalakulásokat indított el a kriptoipar globális berendezkedésében.

Próbáld ki a BitPadrét, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Meglepő módon az állam intézkedései olyan tech-óriásokat is sújtottak, mint az Alibaba vagy a Tencent, ezek részvényei szintén eséssel töltötték az év nagy részét.

Az általános befektetői aggodalmak ellenére Munger úgy véli, a kínai döntés felelősségteljesnek számít.

Saját bevallása szerint „jobb úgy pénzt keresni, hogy közben értéket adunk az embereknek, nem pedig kárt okozunk”.

Elmondta, hogy azt kívánja, bárcsak sose indult volna el a bitcoin és a többi kriptopénz, és, hogy az iparág mára olyan extrém szintre ért, amely lekörözi a kétezres évek dotcom buborékját is.

Azt hiszem, a dotcom volt minden idők legőrültebb buborékja. De most úgy vélem, jelenleg még annál is őrültebb korba értünk.

Munger és a bitcoin

Nem ez az első eset, hogy a milliárdos negatívan nyilatkozik a kriptopénzekről, amelyekhez amúgy egyáltalán nem ért. Legalábbis erre utal, hogy 97 évesen úgy gondolja, „az egész fejlesztés ellentétes az emberi civilizáció érdekeivel”.

Ehhez azt is hozzátette, hogy azok, akik kriptóval foglalkoznak, inkább magukkal törődnek, nem pedig az ügyfeleikkel.

Új magyar kriptovaluta a piacon.

Munger véleménye egybecseng több szabályozó nézetével is, viszont nemrégiben a FED elnöke, Jerome Powell úgy nyilatkozott, nem szándékoznak Kína útjára lépni, és betiltani a kriptót.

Elmondása szerint sokkal valószínűbb, hogy az iparágon belüli speciálisabb szektorokat, például a stablecoinokat fogják jobban szabályozni, hiszen ez utóbbiak majdnem olyanok, mintha banki szolgáltatásként léteznének.

Olvastad már? A Blockchain.com 400 fős cég lett a Sesocio felvásárlásával

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!